Янукович прийшов до влади незаконно і не був легітимним президентом України

Янукович прийшов до влади незаконно і не був легітимним президентом України

img_21248Ті, кому довелося активно брати участь у драматичній виборчій кампанії президента у 2010 році, після її завершення мали стійке інтуїтивне розуміння того, що В. Янукович направду не набрав тієї кількості голосів, яку оприлюднила Центральна Виборча Комісія.

Зафіксована фінальним протоколом ЦВК різниця голосів між В. Януковичем і Ю. Тимошенко склала менше 3,5%. Це 880 тисяч виборців.

Тоді у колах політичних експертів було чимало розмов про фальсифікацію президентських виборів, однак доказів було обмаль, а головне їх не було кому надати – судова система вже ставала на службу Партії регіонів.

Сьогодні, після надання генералом Віктором Трепаком до Національного антикорупційного бюро документів, які викривають корупційні механізми забезпечення результатів голосування, стало очевидним, що переможцем виборів президента у 2010 мала стати Юлія Тимошенко.

Ось, що з цього приводу говорить генерал: «…Крім усього іншого, ці документи докладно розкривають механізм приходу Януковича до влади. На їх підставі можна довести, що Янукович прийшов до влади незаконно і не був легітимним президентом України. По суті, у 2010 р. повторилася ситуація другого туру президентських виборів 2004 р., коли на підставі сфальсифікованих результатів виборів голова ЦВК Ківалов оголосив Януковича президентом. Просто якщо у 2004 р. ті, хто вів Януковича до влади, діяли грубо й нахабно, то у 2010 р. ставку було зроблено на більш витончені і приховані методи фальсифікації. Крім того, з документів простежується, що приходу Януковича до влади підіграв чинний на той час гарант».

В. Ющенко і В. Янукович не лише просто викрали перемогу у Ю. Тимошенко. Вони вкрали час в України. За роки владарювання В. Януковича країну перетворювали на самодержавний кримінальний «паханат». Методи його правління наздоганяють суспільство своїми метастазами, гальмуючи та спотворюючи модернізацій ні суспільні реформи. Вкрадений тоді час обертається сьогодні для України війною, злиднями та розчаруванням. Однак у суспільстві і політиці все одно відтворюються здорові сили, які відчайдушно, знову і знову намагаються протистояти корупції, некомпетентності та неефективності вже нової влади, чиї корені досі живляться тією крадіжкою результатів виборів 6 років тому…

Костянтин МАТВІЄНКО, політичний експерт,  голова корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика»

(Просмотров 398 , сегодня 1 )
Adblock
detector