«Вони всі корумповані і жахливі люди» – Волкер розповів про першу реакцію Трампа на Зеленського і його оточення

Спецпредставитель США: США, Франция и Британия виновны в том, что не смогли гарантировать безопасность Украины

Екс-спецпредставник США в Україні Курт Волкер під час свідчень у Конгресі в зв’язку з імпічментом президента США Дональда Трампа заявив, що новина про затримку військової допомоги Україні стали для нього несподіванкою.

Про це повідомляє «Голос Америки».

Під час свідчень у рамках розслідування щодо імпічменту американського президента Дональда Трампа чиновник Держдепу зазначив, що не знав причини зупинки допомоги.

«Новини про те, що буде затримка, заскочили мене зненацька. Я не знав причини… Це пішло з Офісу управління бюджетом, тож я подумав, що це стосувалось бюджетних питань», — сказав Волкер.

Крім цього, він згадав про зустріч із Дональдом Трампом одразу після обрання Зеленського. Він, Гордон Сондленд і міністр енергетики Рік Перрі намагались переконати американського президента якомога швидше зустрітись із Зеленським у Вашингтоні. Втім, Трамп не виявляв бажання.

«Вони всі корумповані і жахливі люди. Я не хочу витрачати на це часу», — згадав Волкер слова Дональда Трампа. Чиновники намагались переконати американського президента в тому, що нова влада буде боротись з корупцією. Втім, за словами Волкера, Трамп у це не вірив.

«Він сказав: «Це не те, що я чув. Я чув, що Зеленський має жахливих людей у своєму оточенні». І він (Трамп, — ред.) послався на те, що йому говорив адвокат Руді Джуліані. Він сказав: «поговоріть з Руді. Він знає всі ці речі, що в оточенні Зеленського є погані люди». Але це була не інструкція, а просто коментар”.

Крім цього, Курт Волкер заявив, що згодом зв’язатись із Руді Джуліані його просили самі українці. В цьому питанні Офіс президента представляв радник Зеленського Андрій Єрмак.

«Українці хотіли донести повідомлення, що вони відрізняються від того, що було в минулому. Вони вірили, що через спілкування з Джуліані ця інформація могла б дійти до президента».

Водночас Волкер додав, що під час розмови президентів з української сторони мав би бути присутній Андрій Єрмак. Дипломат сказав, що радник Зеленського знав про те, що зустріч в Білому домі залежатиме від рішення про розслідування в Україні щодо Джо Байдена та його сина.

источник

(Просмотров всего 12 , сеодня 1 )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Adblock
detector