«Вони служать не Богу, а дияволу»: священик УПЦ МП зрікся своєї церкви після вторгнення РФ

"Вони служать не Богу, а дияволу": священик УПЦ МП зрікся своєї церкви після вторгнення РФ

Російська православна церква (РПЦ) на чолі із патріархом Кирилом повністю підтримала пропагандистську риторику Кремля щодо війни в Україні. Це викликало обурення та нерозуміння у великої кількості священників та парафіян Української православної церкви московського патріархату (УПЦ МП), у тому числі й в отця Миколи Плужника із Чугуєва Харківської області.

Як повідомляється у матеріалі ВВС, він разом із сім’єю був змушений покинути парафію та перебратися до Чернівців на захід України, оскільки з першого дня російського вторгнення 24 лютого його рідний Чугуєв почали обстрілювати війська РФ, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

«Чудова жінка, яка готувала в нашій церкві, і її син, який був в інвалідному візку, загинули, коли артилерійський снаряд потрапив до їхньої квартири. Я знаю ще кількох наших парафіян, які загинули», – каже священник.

Тепер отець Плужник подав заяву на вступ до Православної церкви України. Він наголосив, що багато братів-священиків УПЦ МП наслідували його приклад, після того, як почули схвалення військових злочинів Росії з боку патріарха Кирила.

«Коли почалася війна, я чекав звісток від патріарха Кирила, «отця» нашої церкви. Але спочатку ніякої реакції не було, а потім стало ще гірше. Він благословив російську армію і благословив війну. Не тільки він, а й більшість священників РПЦ в тому числі й ті, хто має українське коріння. Я був збентежений», – зазначив отець Микола.

Його обурило, що глава РПЦ благословляє звірства армії РФ, говорячи про праведну війну в ім’я християнства та «визволення пригноблених віруючих», при цьому зовсім не засуджуючи вбивства мирних громадян.

«Коли я чую, як вони кажуть, що захищають нас і ведуть якусь «священну війну», я думаю, що вони або сліпі, або служать не Богу, а дияволу. Ми жили мирно, поки вони не прийшли. Але вони не тільки не захищали нас, але бомбили, катували та вбивали», – зазначив священнослужитель.

В Україні у парафіях УПЦ МП уже намітилася тенденція про відокремлення. Сергій Бортник, професор Київської богословської академії та радник УПЦ МП, заявляє, що приблизно у половини парафій виникло таке бажання. За його словами, зв’язок УПЦ МП та РПЦ зараз «під великим питанням». Метою Кремля, підтриманого керівництвом РПЦ, було об’єднання України та Росії в єдиний «духовний простір», проте методи, якими цього домагалися, мають протилежний ефект.

UAINFO

(Просмотров 8 , сегодня 1 )
Adblock
detector