Україна-Рутенія: знання, через які Московія знищувала старовинні бібліотеки

Україна-Рутенія: знання, через які Московія знищувала старовинні бібліотеки

Історія України-Рутенії відома світу, і незважаючи на всі потуги і намагання Москви знищити справжні знання про Україну, їй це не вдалося.

Чим завжди славилася Московія, так це тим, що століттями знищувала всі згадки про Україну, її культуру, її історії. Знищувалися не тільки літературні пам’ятники самої України, а й книги, видані за її межами. Книги, які явно вказують на фальшивість досконалої Московської країни, яка вкрала нашу історію.

Одним з авторів, котрі викривали Російську Імперію, був француз Казимир Делямар (Casimir Delamarre), книги якого Москва скуповувала і нищила в міру сил і можливостей.

Україна-Рутенія: знання, через які Московія знищувала старовинні бібліотеки

У 1869 році Казимир Делямар писав: В Європі існує народ, забутий істориками народ русинів (le peuple Ruthene) 12,5 мільйонів якого живуть під російським царем, а 2,5 млн під Австро-Угорською монархією. Народ цей такий же численний, як і народ Іспанії, втричі більше чехів і рівний за кількістю всім підданим корони Св.Стефана. Цей народ існує, має свою історію.

Виживання у громадян України в крові. Вони пізнали безліч бід, відведених людству, але зуміли вижити. Світова фінансова криза цьому підтвердження. Почуття впевненості ховається в розумінні однієї простої істини: якщо раптом щось трапиться, українці візьмуть в руки лопати, сапи та граблі, щоб вирощувати на своїх дачах картоплю і виживати в найголодншіу зиму, – писав Казимир Делямар в 1869 році.

Казимир Делямар (1797-1870) фігура у нас досить невідома, на жаль. Адже цей французький політик, власник банку, сенатор, редактор впливового журналу La Patrie і близький друг французького імператора Наполеона III прославився тим, що вніс до французького сенату петицію про українське питання, яку пізніше видав під назвою “Забутий історією п’ятнадцятимільйонний європейський народ”. У ній він першим з іноземців звернув увагу на повністю сфальсифікований зміст історії Російської Імперії, який досліджувався на той момент в школах і ліцеях Франції.

Він стверджував, що університетська спільнота помилково змішує два різні народи – рутенів (русинів) і московитів – в один – русів (росіян).

Казимир Делямар підкреслював, що Московія та Україна – це різні країни: не плутайте Русь (Rous) з Росією (Russie), створеною набагато пізніше.

Саме він, спеціально для того, щоб уникнути плутанини, використовував для назви України терміни Рутенія (Ruthenie) і Рутенський (Ruthene).

Україна-Рутенія: знання, через які Московія знищувала старовинні бібліотеки

Також він першим підняв на державному рівні питання про захист українського народу, який з останньої чверті XVIII століття знаходився під гнітом Московського царя і в XIX столітті був уже майже повністю забутий в країнах Європи.

Делямар не приховував своїх антиросійських поглядів і дві його праці – “Множина замість однини і панславізм, знищений у принципі”, яка вийшла в 1868 році, а також “Що таке росіяни? Етнографічне дослідження за працею Вікеснеля”, від 1871 року – пряме тому підтвердження.

Варто зазначити, що прізвище Делямара не дуже відоме в Україні і сьогодні. А вже про те, що його праці можна було знайти і прочитати в Російській Імперії або в її продовженні – СРСР і думати годі. Ім’я його настільки старанно замовчувалося, що інформації про нього ви не знайдете ні в одному російсько-радянському довіднику, ні в енциклопедії. Його ім’я і роботи здобули популярність у нас лише тільки після здобуття Україною незалежності. І першу згадку про нього і про його твори ви можете зустріти в праці В. Січинського “Іноземці про Україну”, яка вийшла в 1992 році в Києві.

Цю роботу категорично рекомендується прочитати і тим, хто захоплюється історією України, і тим, хто вивчає історію професійно. Робота Делямара дасть вам можливість переосмислити історію нашої країхни XIX-XX століть, а широким масам громадян України дасть можливість проаналізувати помилки історичного минулого, а також уникнути багатьох хибних висновків у майбутньому.

источник

(Просмотров всего 43 , сеодня 1 )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Adblock
detector