Чому окупанти вчепилися в Маріуполь: ВВС назвало чотири причини

Чому окупанти вчепилися в Маріуполь: ВВС назвало чотири причини

Маріуполь постійно потерпає від російських бомбардувань з повітря та наступу військ окупанта суходолом. Місто зазнало великих пошкоджень і руйнувань. Рахунок загиблих серед мирного населення іде на тисячі.

Попри те, що армія РФ спрямувала великий військовий контингент на захоплення міста, українським захисникам досі вдається протистояти ворогу.

Як пише видання BBC, є чотири причини, чому Росії так конче необхідно оволодіти Маріуполем, а його падіння стало б сильним ударом по Україні, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.

1. Забезпечення сухопутного коридору між Кримом і Донбасом

Захоплення Маріуполя дозволить Росії створити коридор між анексованим Кримом та окупованими територіями Донбасу. Росіяни назвуть це великим стратегічним успіхом, пробиванням наземного коридору з Криму до РФ. Падіння міста також дозволяє ворогу отримати контроль над майже 80% українського чорноморського узбережжя, що вдарить по морській торгівлі та ще більше ізолює Україну від світу.

У разі перемоги в Маріуполі для російських військ відкриються три нові можливості наступу – оточення українських військ, які воюють на лінії розмежування з ОРДЛО; похід на Одесу або похід на Дніпро.

2. Удар по економіці України

Маріуполь – стратегічно важливий морський порт у Чорноморському регіоні. В місті розташований великий металургійний завод. У мирний час головні статті експорту з порту міста – сталь, вугілля та кукурудза. Втрата Маріуполя стане серйозним ударом по економіці України.

3. Дискредитація батальйону «Азов» у пропагандистських цілях

За версією російської пропаганди, в батальйоні «Азов», частина бійців якого захищають зараз місто від навали, є люди з ультраправими радикальними поглядами.

«Попри те, що вони становлять найдрібнішу частину українських військових сил, це було корисним інструментом пропаганди для Москви, що дає їй привід для того, щоб розповісти населенню Росії, що молоді люди, яких вона відправила воювати в Україну, знаходяться там, щоб позбавити свого сусіда від неонацистів», – повідомляється в матеріалі BBC.

Якщо війська РФ зможуть захопити бійців бригади «Азов», вони імовірно спробують використати їх у своїх пропагандистських цілях.

4. Підвищення морального духу військ і населення РФ

Захоплення Маріуполя дозволить президенту Росії Володимиру Путіну говорити про відновлення «історичної справедливості». Він вважає, що українське узбережжя Чорного моря нібито належить до Новоросії – історичній території в межах Російської імперії.

Для українців втрата міста стала б серйозним ударом. Адже воно має велике стратегічне значення для оборони всієї країни.

UAINFO

(Просмотров 7 , сегодня 1 )
Adblock
detector