«Чесно кажучи, втомився перебувати в одному професійному цеху із лицемірами», — Портніков

568173_20160302145347Неможливо навіть уявити собі ситуацію, у якій ізраїльський журналіст акредитується при «міністерстві інформації» адміністрації ХАМАС в секторі Газа. Неможливо навіть уявити собі ситуацію, у якій грузинський журналіст акредитується при владі Абхазії і Південної Осетії. Але право українських ЗМІ акредитуватися при «ДНР» та «ЛНР» чомусь не викликає сумніву у частини моїх колег.

Так ось, дорогі мої, у вас немає такого права – скільки заяв і петицій ви б не підписували. Ані громадянського, ані професійного, ані людського. У вас є лише одне право – право на лицемірство і дворушництво, яким ви підміняєте чесну журналістику. Саме завдяки цій підміні, у якій живуть тисячі ваших глядачів, читачів і слухачів, ми і продовжуємо знаходитись в океані брехні. Саме ви створили систему, в якій брехня — це правда, приватне – це громадське, зрада – це професійний обов’язок.

Так не можна. Не можна акредитуватися в міністерствах колабораціоністів і запевняти, що це для блага читачів. Не можна стверджувати, що якщо іноземцям можна, то вам — і поготів. Ви тут не іноземці, ви тут — громадяни. Вам повинно бути соромно хоч іноді. Хоча б вдома, якщо не в ваших редакціях.

Я, чесно кажучи, втомився перебувати в одному професійному цеху із лицемірами. Ваша брехня — пляма на нас усіх. Саме через вас доводиться роками вислуховувати докори в лицемірстві і продажності. Ви йдете в бізнес, в депутати, в активісти — а ми залишаємося в забрудненій вами професії. Але є межа, яку не можна переходити навіть вам — це кордони нашого суверенітету, межа між життям і смертю, стандарти професійної та національної честі.

Віталій ПОРТНІКОВ

Сайт Миротворець опублікував персональні дані журналістів, які отримували акредитацію в самоназваних «ДНР/ЛНР».Журналісти Громадського ТБ зробили заяву з вимогою видалити відомості про особисті дані «журналістів», яким надали акредитацію террористи.

 

 

(Просмотров всего 235 , сеодня 1 )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Adblock
detector