Постріл з Бука по Боїнгу з Голандії над Донбасом Росія робила цілеспрямовано , щоб «руками» Голандії не підписати асоціацію Євросоюзу з Україною?

Позорище на весь мир! - Россиянам запретили участие в Олимпиаде под российским флагом

2322766_original-400x285Ми постійно говоримо, що росіяни збили Боїнг МН17 «помилково». Але може це не так? Може, це була цілеспрямована операція?

Адже що ми маємо в підсумку? Покарання Росія так і не зазнала, і, очевидно, не зазнає. Точніше, може щось колись і буде, але це не так уже й важливо. Проте, ця тема була використана для «розкрутки» референдуму в Нідерландах, завдяки якому Росія заблокувала асоціацію України з ЄС.

Тобто, фактично Росія отримала більше преференцій, вирішила одну з найважливіших проблем ціною одного пострілу з Бука. Так чому ж ми відкидаємо версію, що це було зроблено свідомо? Про це у своєму блозі на сайті «Новое время», пише політолог Петро Олещук.

Принцип «бритви Оккама» вчить нас відкидати непотрібні ускладнення, залишаючи лише очевидні та прості відповіді на поставлені запитання. Росіяни затягли на територію України зенітний ракетний комплекс і збили пасажирський лайнер. У пошуках винних ми пішли шляхом ускладнення: вигадуємо альтернативні версії, мовляв, росіяни хотіли збити чи російський літак, чи то український, відкидаючи при цьому найбільш варіант — що вони збили той літак, який хотіли.

Незважаючи на всі ризики і проблеми, Москва використовувала цю тему на повну, зокрема, для створення негативного іміджу України за кордоном (у тих же Нідерландах). Не випадково саме там розгорнулася агресивна кампанія проти ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Голландський уряд заявляє про можливість скасування рішення щодо асоціації. Збіг чи закономірність? Ми стверджуємо, що це лише випадковість, але помітити закономірність у цих подіях не так вже й складно.

Відповідно, виникає запитання: чи не була це цілеспрямована операція з цілком конкретною метою дискредитації України в окремо взятій країні для зриву подальших планів щодо євроінтеграції. Адже зрив євроінтеграції є одним з ключових напрямів російської зовнішньої політики в Україні, що й стало причиною для початку війни. Раз Росія була готова перекинути війська в Україну і посваритися з усім світом, то чому ми не можемо припустити, що Боїнг вона збила навмисно.

Так, ця історія завдала досить сильного удару по іміджу Росії. Але він і до того був не найкращим. Росія й так була агресором, порушником міжнародних норм і цивільних прав, що відкидає загальноприйняті цінності демократичного світу. На цьому тлі катастрофа МН17 просто втрачається, розчиняється в загальному іміджевому негативі. Дії Росії в Сирії, наприклад, можуть розглядатися як військові злочини. Проте, до якихось серйозних наслідків для неї це не призвело. Судячи з усього, Захід просто не знає, як ще натиснути на Кремль.

І оскільки прості європейці не дуже добре розбираються в Україні та українсько-російських відносинах, а літак об’єктивно був збитий саме на території України, це стало основою для поширення Європою маси негативу щодо нашої країни. Росія, судячи з усього, домоглася свого.

Звичайно, результат нідерландського референдуму був визначений не тільки катастрофою МН17, але це явно не останній чинник. Виграє не той, кого більше підтримують, і хто отримує більше схвальних відгуків у свій бік, а хто реалізує поставлені завдання. У Росії є дуже конкретне завдання: зірвати інтеграцію України з ЄС і створити базу для подальшої реінтеграції країни в російські геополітичні проекти. Москва рухається в цьому напрямі дуже послідовно і готова на цьому шляху зробити будь-які заходи, ні в чому себе не обмежуючи. Певний ефект її дії, безумовно, мали.

 

 

(Просмотров 102 , сегодня 1 )
Adblock
detector